شماره : 7463
۲۳ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۳

توصیه زیست محیطی:؛

در فصل زادآوری به نوزادان حیات وحش دست نزنید

توجه به آغاز فصل زادآوری حیات وحش در بهار و حساسیت نوزادان گونه‌ های مختلف حیوانات در این زمان، مردم به هیچ عنوان نباید به نوزادان حیات وحش دست بزنند.؛

‍ در فصل زادآوری به نوزادان حیات وحش دست نزنید

با توجه به آغاز فصل زادآوری حیات وحش در بهار و حساسیت نوزادان گونه‌ های مختلف حیوانات در این زمان، مردم به هیچ عنوان نباید به نوزادان حیات وحش دست بزنند.
به گزارش پایگاه خبری نگین اشترانکوه: منصور درویشی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ازنا در این خصوص اظهار داشت: یکی از معضلات اصلی فصل زادآوری طبیعت، علف‌ چینی است و برخی افراد در فصل بهار با چیدن سبزی‌ های کوهی، گیاهان دارویی، ریواس، قارچ و گونه‌های گیاهی می‌توانند مشکلاتی را برای حیات وحش از جمله برهم زدن آرامش حیوانات در فصل زادآوری ایجاد کنند.

وی ادامه داد: حیوانات برای زادآوری در بهار نیاز به آرامش دارند و ازدحام ناشی از علف‌ چینی باعث بر هم خوردن این آرامش در مناطق بکر و حفاظت شده، ایجاد استرس برای حیات وحش و از بین رفتن نوزادان آنها می‌شود.
درویشی اضافه کرد: افراد ممکن است با دیدن حیات وحش جوان در مناطق طبیعی سعی کنند به آنها دست بزنند یا آنها را جابجا کنند و همراه خود ببرند، اما این اقدامات چه به قصد سودجویی و تجارت و چه به قصد گرفتن عکس یادگاری یا از سر کنجکاوی می‌تواند به این حیوانات آسیب برساند؛ چراکه به محض آغشته شدن نوزاد حیوان به بوی انسان، مادر می‌ترسد و دیگر سمت بچه‌های خود نمی‌رود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ازنا با اشاره به اینکه در فصل بهار کوهنوردان و طبیعت‌گردان به‌ دلیل مساعد بودن شرایط جوی و آب و هوایی به کوهستان‌ ها و ارتفاعات می‌روند، تاکید کرد: از  کوهنوردان و طبیعت‌ گردان می‌خواهم در صورت مواجه شدن با نوزادان حیات وحش حتما مسیر خود را تغییر دهند و به هیچ وجه به آنها همچنین لانه پرندگان دست نزنند؛ چراکه این عمل برابر با از بین رفتن حیات وحش جوان است. در صورتی که به نوزاد حیوانات یا تخم پرندگان دست زده شود آنها توسط مادر خود رها و در نهایت تلف می‌شوند.
درویشی ضمن بیان اینکه نوزادان حیات وحش توانایی حرکت با سرعت و قدرت مادر خود را ندارند، گفت: مادر، نوزادان را در جایی مخفی‌ نگه می‌دارد و برای چرا و تغذیه به اطراف می‌رود و پس از مدتی بازمی‌گردد تا بچه‌های خود را سیر ‌کند. در همین حین برخی افراد تصور می‌کنند این نوزادان رها شده‌اند و نیاز به کمک دارند، اما این تصور صحیح نیست و به هیچ عنوان نباید به آن‌ها دست زد، این اقدام نه تنها کمکی به آن‌ها نمی‌کند بلکه باعث از بین رفتن حیوان می‌شود؛ یعنی حتی اگر حیوان به اداره حفاظت محیط زیست و پاسگاه های محيط بانی که متولی حیات وحش است تحویل داده شود آن حیوان دیگر قابلیت بازگشت به طبیعت را ندارد و جزوی از حیات وحش نخواهد بود.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی نگین اشترانکوه طی شماره 7463 توسط neginoshtorancoo و در روز پنجشنبه 23 فروردین 1403 ساعت ۱۴:۳۳:۵۰
© Copyright 2024 http://www.neginoshtorancoo.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 7460
۲۳ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷

فرماندار ازنا‌:؛

زمینه هنجار شکنی نباید در جامعه فراهم شود

محمدرضا فاتحی ضمن‌ ابراز تأسف به جهت رفتارهای خلاف شرع عده ای معدود و انگشت شمار در جشن پارک شهید بهشتی که به مناسبت فرارسیدن عید فطر توسط  شهرداری ازنا برگزار شد گفت: مخالف شادی نیستیم ولی  نباید زمینه برای گناه و هنجار شکنی در جامعه فراهم شود؛

فرماندار ازناگفت: زمینه هنجار شکنی نباید در جامعه فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری نگین اشترانکوه: محمدرضا فاتحی فرماندار شهرستان ازنا ضمن‌ ابراز تأسف به جهت رفتارهای خلاف شرع عده ای معدود و انگشت شمار در جشن پارک شهید بهشتی که بمناسبت فرارسیدن عید فطر توسط  شهرداری ازنا برگزار شد گفت: مخالف شادی نیستیم ولی  نباید زمینه برای گناه و هنجار شکنی در جامعه فراهم شود و اینگونه رفتار ها دل مردم مومن و خانواده های معظم شهدا را به درد آورده است.

فاتحی با انتقاد از رفتارهای خلاف شئونات اسلامی در جشن یاد شده در ادامه افزود: در حسن نیّت شهرداری و دیگر برگزار کنندگان جشن شب عید فطر هیچ شکی نیست ، لیکن نظارت ها توسط نهادهای متولی و مسئول بر نحوه اجرای این برنامه ها و رویدادهای فرهنگی و هنری باید بیشتر باشد تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم .

وی در پایان اظهار داشت: در همان لحظات اولیه انتشار ویدئوهای جشن مذکور در فضای مجازی که محتوای هنجارشکنانه داشت ، دادستان محترم شهرستان به موضوع ورود کردند و ضمن‌تشکیل پرونده ، دستور شناسایی و برخورد قانونی با هنجار شکنان جشن مذکور صادر شده و قطعا برابر ضوابط و مقررات با کسانی که با رفتار خود موجب وهن جامعه و خدشه دار شدن چهره شهرستان شدند برخورد خواهد شد و امیدواریم دیگر شاهد چنین رفتارهای نباشیم.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی نگین اشترانکوه طی شماره 7460 توسط neginoshtorancoo و در روز پنجشنبه 23 فروردین 1403 ساعت ۱۴:۲۷:۴۷
© Copyright 2024 http://www.neginoshtorancoo.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 7456
۲۱ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۹:۴۵

اخبار شهرستان؛

تبیین شعار سال در دستور کار شورای فرهنگ عمومی ازنا

حجت الاسلام سپهوند: شعار سال باید به خوبی برای مردم تبیین شود و ظرفیت بالقوه شهرستان در عملیاتی کردن شعار سال به منصه ظهور گذاشته شود که محقق شدن این امر، نیازمند تلاش و جدیت همه‌ی مسئولین و مشارکت مردم است.؛

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ازنا در سال جدید برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری نگین اشترانکوه به نقل از  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ازناصبح امروز اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ازنا به ریاست حجت الاسلام و المسلمین سپهوند امام جمعه ، مهندس فاتحی فرماندار شهرستان ازنا ،اعضای شورای تامین شهرستان و دیگر اعضای شورای فرهنگ عمومی در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین سپهوند با تبریک حلول ماه شوال برگزاری مراسمات معنوی در ماه رمضان را از جمله مراسمات این ماه مهم برای تقویت ایمان اقشار عموم دانست و از دستگاه های فرهنگی خواست در این زمینه با وفاق و همدلی عمل کنند.

وی در رابطه با برگزاری مراسمات شب های قدر و راهپیمایی روز قدس افزود: الحمدلله در این ماه با برکت مردم مومن در لیالی قدر و راهپیمایی روز قدس خوش درخشیدند و همچون گذشته برگ زرینی بر افتخارات شهرستان افزودند.

امام جمعه ازنا با تاکید بر تحقق و عملیاتی کردن شعار سال، گفت: از جمله عوامل تحقق شعار سال تشکیل کارگروه سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران است.

حجت الاسلام سپهوند در ادامه افزود: شعار سال باید به خوبی برای مردم تبیین شود و ظرفیت بالقوه شهرستان در عملیاتی کردن شعار سال به منصه ظهور گذاشته شود که محقق شدن این امر، نیازمند تلاش و جدیت همه‌ی مسئولین و مشارکت مردم است.

فاتحی فرماندار ازنا در این جلسه ماه رمضان را فرصت مغتنمی برای خودسازی دانست و به برکات و فیوضات این ماه عزیز پرداخت و بر لزوم استفاده همگانی از ساعات پایانی این ماه پر بهجت تاکید کرد و در ادامه با برشمردن رسالت های شورای فرهنگ عمومی ، ورود به مسائل زندگی اجتماعی و فردی و فرهنگ سازی در این زمینه را از شئون شورای فرهنگ عمومی دانست.

فرماندار در ادامه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته بخصوص در حوزه اقتصاد و حمایت از صنایع تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی بر لزوم همکاری همه جانبه در اجرای شعار سال تاکید کرد و گفت : بحمدلله در جذب اعتبارات تبصره ۱۶ و ۱۸ اقدامات صورت گرفته در حمایت از صنایع رو به جلو بوده است و انشاالله در سال جدید شاهد افتتاح سه کارخانه خواهیم بود.

فاتحی حمایت از برنامه های فرهنگی سپاه و دیگر نهاد های فرهنگی را از اولویت های مهم مدیریت شهرستان دانست و از همه دستگاه های اجرایی خواست در این زمینه با وفاق و همکاری صمیمانه در سال جدید به این مسائل توجه و اهتمام داشته باشند.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی نگین اشترانکوه طی شماره 7456 توسط neginoshtorancoo و در روز سه شنبه 21 فروردین 1403 ساعت ۰۹:۴۵:۲۹
© Copyright 2024 http://www.neginoshtorancoo.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 7453
۱۹ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۷

نماینده ازنا و دورود خبرداد:؛

کاهش ساعات کاری ادارات در یک قدمی تصویب

حسین گودرزی تعطیلی دو روز در هفته و کاهش ساعت کاری، بحث ساماندهی کارکنان شرکتی و لایحه صیانت از حقوق زنان را سه لایحه مصوب کمیسیون اجتماعی مجلس خواند که باید در ابتدای سال ۱۴۰۳ در صحن علنی مجلس بررسی و تصویب شود.؛

کاهش ساعات کاری ادارات در دستور کار مجلس است.

حسین گودرزی، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، قانون اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری شامل تعطیلی دو روز در هفته و کاهش ساعت کاری، بحث ساماندهی کارکنان شرکتی و لایحه صیانت از حقوق زنان را سه لایحه مصوب کمیسیون اجتماعی مجلس خواند که باید در ابتدای سال ۱۴۰۳ و در روزهای پایانی مجلس یازدهم با اولویت در صحن علنی مجلس بررسی و تصویب شود.

او گفت: در واقع کلیات آن تصویب شده و شور دومی است. باید به سرعت ماده و تبصره‌های آن تصویب شوند، چراکه میلیون‌ها نفر منتظر تصویب این قانون هستند.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی نگین اشترانکوه طی شماره 7453 توسط neginoshtorancoo و در روز یکشنبه 19 فروردین 1403 ساعت ۱۱:۴۷:۲۴
© Copyright 2024 http://www.neginoshtorancoo.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 7448
۱۸ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۰:۲۷

سرویس حوادث؛

ورود دادستانی به غرق‌شدن ۲ نفر در سد خان‌آباد الیگودرز

جعفر گودرزی با اعلام تشکیل تیم کارشناسی برای غرق‌شدن دو نفر در سد خان‌آباد، گفت: پروندۀ قضایی برای مقصران احتمالی این پرونده تشکیل شده‌است؛

دادستان عمومی و انقلاب الیگودرز از تشکیل پروندۀ قضایی برای غرق‌شدن دو نفر در سد خان‌آباد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نگین اشترانکوه: جعفر گودرزی با اعلام تشکیل تیم کارشناسی برای غرق‌شدن دو نفر در سد خان‌آباد، گفت: پروندۀ قضایی برای مقصران احتمالی این پرونده تشکیل شده‌است.

وی افزود: پیکرهای پدر و پسر غرق‌شده در سد خان‌آباد الیگودرز برای بررسی به پزشکی قانونی ارسال شده‌است و نتیجۀ این بررسی به‌زودی اعلام می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب الیگودرز اعلام کرد: روند تحقیقات برای کشف علت فوت افراد غرق‌شده در سد خان‌آباد در حال انجام است و با مقصران احتمالی این حادثه برخورد می‌شود.

یک پسر ۹ساله به‌همراه پدر ۵۵ ساله‌اش روز ۱۳فروردین در دریچۀ سد خان‌‌آباد الیگودرز غرق شدند که جسد پدر همان روز با تلاش غواصان پیدا شد.جسد کودک نیز با تلاش غواصان آتش‌نشانی و جمعیت هلال‌احمر الیگودرز ساعت 12 روز 14فروردین از آب بیرون کشیده شد./تسنیم

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی نگین اشترانکوه طی شماره 7448 توسط neginoshtorancoo و در روز شنبه 18 فروردین 1403 ساعت ۰۰:۲۷:۱۷
© Copyright 2024 http://www.neginoshtorancoo.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 7445
۱۷ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۰

همزمان با سراسر کشور؛

حضور مردم ازنا در راهپیمایی روز قدس

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اقشار مختلف مردم شهرستان ازنا هم گام با سراسر کشور در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.؛

همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری نگین اشترانکوه: همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اقشار مختلف مردم شهرستان ازنا هم گام با سراسر کشور در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.

شایان ذکر است این مراسم از میدان شهید صادقی شروع و تا مصلی امام جعفر صادق(ع) ادامه یافت.

راهپیمایان با شعارهای ضد استکباری حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین نشان دا ند.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی نگین اشترانکوه طی شماره 7445 توسط neginoshtorancoo و در روز جمعه 17 فروردین 1403 ساعت ۱۳:۳۰:۵۸
© Copyright 2024 http://www.neginoshtorancoo.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 7442
۱۵ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۳

اگر و تنها اگر...؛

سخنی با دادستان محترم شهرستان الیگودرز

روز سیزدهم و چهاردهم فروردین جمع زیادی از غواصان و نیروهای امداد ونجات با‌ تجهیزات و زحمت فراوان پیکر دو درگذشته حادثه تلخ سد خان آباد را از آب بیرون کشیدند که زحمات ایشان در جای خود قابل تقدیر است اما به جای این همه نیرو و تجهیزات اگر قبل از حادثه تنها یک قایق امداد و نجات در این‌مکان مستقر شده بود؛ شاید این اتفاق رخ نمی داد...!!!؛

روز سیزدهم و چهاردهم فروردین جمع زیادی از غواصان و نیروهای امداد ونجات با‌ تجهیزات و زحمت فراوان پیکر دو درگذشته حادثه تلخ سد خان آباد را از آب بیرون کشیدند که زحمات ایشان در جای خود قابل تقدیر است اما به جای این همه نیرو و تجهیزات اگر قبل از حادثه تنها یک قایق امداد و نجات در این‌مکان مستقر شده بود؛ شاید این اتفاق رخ نمی داد…!!!
روزانه اخبار و‌گزارشات فراوانی از تشکیل جلسات ، ستاد ها و کمیته های مختلف با عناوینی نظیر مدیریت بحران، پدافندغیرعامل، رونق گردشگری، استقبال از میهمانان نوروزی و… منتشر می گردد که در آن تصاویر مسئولین مربوطه در حالات مختلف دیده می شود اما اینجا که باید خروجی این جلسات و تدابیر پیشگیرانه را ببینیم، شاهد غفلت برخی مدیران شهری هستیم…!!!
فرقی نمی کند سد خان آباد یا حوضیان یا سد کمندان اگر محوطه یک سد فضای کارگاهی است باید محصور باشد اگر امکان محصور بودن آن نیست باید راه دسترسی عموم به آن مسدود باشد اما اگر یک منطقه توریستی است و مجوز ساخت مراکز تفریحی درآن داده شده حداقل در روزهای پرتردد باید به تیم امداد و نجات مجهز می گردید، چه اینکه بسیاری از مناطق کشور در دریاچه هایی که چنین شرایطی دارند پایگاه امداد و نجات‌مستقر است.
این اما و اگر ها که اگر خانواده بیرون نمی رفت، اگر بچه توپ بازی نمی کرد،اگر باد توپ را داخل آب نمی انداخت همه و همه پاک کردن صورت مساله بوده و تنها یک اگر این معادله را به گونه دیگری رقم می زد و آن استقرار قایق امداد و نجات است که اگر وجود نداشته چرا؟ اگر وجود داشته و به وظیفه خود عمل نکرده باز هم‌ چرا…؟ پاسخگو نمودن مسئولان مربوطه برای جواب منطقی به این پرسش ، پیگیری دادستان محترم در مقام مدعی العموم را می طلبد تا حداقل جلوی تکرار این گونه حوادث تلخ و جریحه دار شدن افکار عمومی گرفته بشود…!!!

محسن دهقان نژاد

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی نگین اشترانکوه طی شماره 7442 توسط neginoshtorancoo و در روز چهارشنبه 15 فروردین 1403 ساعت ۱۱:۲۳:۲۰
© Copyright 2024 http://www.neginoshtorancoo.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 7437
۱۴ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۷:۴۱

ایثار و شهادت؛

شهادت جمعی از مستشاران نظامی سپاه در سوریه

روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای از شهادت سرداران محمدرضا زاهدی و محمد هادی حاج رحیمی و پنج تن از همراهان در جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی در دمشق خبر داد.؛

روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای از شهادت سرداران محمدرضا زاهدی و محمد هادی حاج رحیمی و پنج تن از همراهان در جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله موشکی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق خبر داد

متن این بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ(آل عمران ۱۶۹)

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تسلیت سالروز شهادت مولی الموحدین امام علی علیه السلام به آگاهی ملت شریف و قهرمان ایران می‌رساند :

در پی شکست‌های ترمیم ناپذیر رژیم گرگ صفت صهیونیستی برابر مقاومت فلسطین و ایستادگی مردم غزه و سرشکستگی مقابل اراده پولادین رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی منطقه ، ساعاتی قبل ( عصر روز جمعه ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ ) هواپیماهای این رژیم جعلی در جنایتی جدید ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار داد که بر اثر این جنایت سرداران رشید مدافع حرم ” سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی” و “سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی” از فرماندهان ، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و ۵ تن از افسران همراه آنان به شرح زیر به فیض شهادت نائل آمدند :

۱. شهید حسین امان اللهی

۲. شهید سید مهدی جلالتی

۳. شهید محسن صداقت

۴. شهید علی آقا بابایی

۵. شهیدسید علی صالحی روزبهانی

با محکومیت شدید این جنایت و تبریک و تسلیت شهادت شهدای گرانقدر به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) خانواده های معظم و همرزمان آنان و آحاد ملت شریف و قدرشناس ایران اسلامی ؛ برنامه‌های انتقال ، تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهدا متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی نگین اشترانکوه طی شماره 7437 توسط neginoshtorancoo و در روز سه شنبه 14 فروردین 1403 ساعت ۰۷:۴۱:۲۹
© Copyright 2024 http://www.neginoshtorancoo.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 7433
۱۴ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۷:۳۰

سرویس حوادث؛

غرق شدن‌پسر و پدر در دریاچه سد خان آباد

سه کودک در پی  توپ به دریاچه سقوط می کنند و پدر خانواده برای نجات آنها وارد دریاچه می شود و متاسفانه پدر خانواده که حدود ۵۵ ساله می باشد و یک پسر ۹ ساله  غرق می شوند .؛

در روز طبیعت یک پدر و پسر در دریاچه سد خان آباد غرق شدند.

به گزارش پایگاه خبری نگین اشترانکوه: فرماندار الیگودرز در  تشریح حادثه دریاچه سد خان آباد  گفت: خانواده ای که گویا از ساکنان یکی از روستاهای ازنا بوده امروز برای تفریح به دریاچه سد خان آباد در بخش بربرود غربی الیگودرز  عزیمت نموده اند.

وی افزود : آنگونه که شاهدان‌ ماجرا عنوان‌نموده اند سه کودک در پی  توپ به دریاچه سقوط می کنند و پدر خانواده برای نجات آنها وارد دریاچه می شود اما دو کودک توسط گردشگران‌ حاضر در محل نجات می یابند و متاسفانه پدر خانواده که حدود ۵۵ ساله می باشد و یک پسر ۹ ساله  غرق می شوند .
وی با اشاره به اینکه جسد پدر خانواده  توسط بالگرد  اورژانس هوایی به سردخانه بیمارستان‌منتقل شد افزود :  تلاش نیروهای امدادی و  غواصان آتش نشانی و هلال احمر برای پیدا نمودن پسر غرق شده این خانواده بجایی نرسید و ادامه عملیات جستجو بدلیل تاریکی هوا متوقف و فردا با کمک ستاد مدیریت بحران استان‌ از سر گرفته خواهد شد .
خسروی با اشاره به اینکه در آستانه فصل گرما می باشیم و عزیمت به دریاچه ها افزایش می یابد ،  افزود: دریاچه های سدهای الیگودرز برای شنا مناسب نیست و ممنوعیت شنا با علائم هشداری در اطراف این اماکن  اطلاع رسانی شده است و لازم است مردم به این موارد توجه نمایند تا شاهد حوادث تلخ نباشیم .

در همین رابطه علی میرزا بسحاق شهردار الیگودرز نیز گفت: ضمن هماهنگی با آتش نشانی مرکز استان مقرر شد فردا یک تیم زبده برای کمک به غواصان آتش نشانی الیگودرز اضافه شود .

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی نگین اشترانکوه طی شماره 7433 توسط neginoshtorancoo و در روز سه شنبه 14 فروردین 1403 ساعت ۰۷:۳۰:۱۲
© Copyright 2024 http://www.neginoshtorancoo.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 7430
۱۱ / ۱ / ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۸

سخن سردبیر؛

ازنا دیگر تحمل آزمون و خطا را ندارد

از آنجا که در محافل نوروزی شایعه ای مبنی بر احتمال بروز برخی تغییرات در حوزه مدیریت شهرستان به گوش می خورد بد نیست که احتیاط را شرط عقل دانسته تا با یک شگفتانه بهاری غافلگیر نشویم.؛

با عرض تبریک سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه همشهریان ارجمند، اگر چه درایام نوروز پدیده ای غیر رسمی  وجود دارد به نام “دروغ سیزده “اما از آنجا که در محافل نوروزی شایعه ای مبنی بر احتمال بروز برخی تغییرات در حوزه مدیریت شهرستان به گوش می خورد بد نیست که احتیاط را شرط عقل دانسته تا با یک شگفتانه بهاری غافلگیر نشویم…!!!
هرچند در دنیای مدیریت آیند و روند افراد امری بدیهی بوده و از اساس ماهیت عقود سیاسی از جنس “عقد موقت” است اما مهمتر از رفتن هر مدیری، آمدن مدیری است که‌جایگزین او می شود؛ تجربه هم ثابت کرده شهر ما از همین آمدن ها بیشتر از رفتن ها زیان دیده است…!!!
شاید بیان این نکته خیلی خوشایند نباشد اما واقعیت این است که در ریشه یابی این عارضه ما همواره از خودمان بیشتر از دیگران ضربه خورده ایم؛ برخی لجبازی ها و برخی حساب های تسویه نشده باعث شده که ما درتصمیم گیری ها بیش از محاسبات براساس احساسات عمل کنیم گاهی ما فقط و فقط می خواهیم یک‌نفر برود؛ یک‌عده ای هم‌ آن بالا منتظر بروز همین احساس هستند تا آن کسی که خودشان می خواهند بیاید نه آن کسی که شهرما احتیاج دارد.
ما مدیری می خواهیم که در کنار تعهد و تجربه با توانایی از قبل اثبات شده، حداقل گوشه ای از مشکلات مردم را التیام ببخشد نه این که آزمون و خطاهایش را اینجا انجام بدهد با تجربه که شد بار سفر ببندد…!!!
کوتاه و مختصر این که : آقای مسئول مربوطه ازنا دیگر تحمل هیچ گونه آزمون و خطا را ندارد…!!!

محسن‌دهقان نژاد

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی نگین اشترانکوه طی شماره 7430 توسط neginoshtorancoo و در روز شنبه 11 فروردین 1403 ساعت ۱۸:۲۸:۲۰
© Copyright 2024 http://www.neginoshtorancoo.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر