خبر سلامت

توسعه بهداشت و درمان دورود و ازنا در دستور کار مسئولین

   وضعیت بهداشت و درمان شهرستان های دورود و ازنا طی جلسه ای با حضور دکتر گودرزی نماینده مجلس شورای اسلامی با ریاست دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت
کد خبر : 3025
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹
توسعه بهداشت و درمان دورود و ازنا در دستور کار مسئولین

‍ ‍   وضعیت بهداشت و درمان شهرستان های دورود و ازنا طی جلسه ای با حضور دکتر گودرزی نماینده مجلس شورای اسلامی با ریاست دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری نگین اشترانکوه: در این نشست که صبح امروز برگزار شد دکتر گودرزی با بیان اینکه برای گشایش کارها نیازمند همکاری و عنایت ویژه ای از طرف دکتر نیکبخت رئیس دانشگاه  در خصوص این دو شهرستان هستیم ؛ اظهار داشت : شهرستان دورود از نظر سیاسی و اجتماعی کنش اجتماعی خیلی زیادی با دیگر شهرستان های همجوار دارد ؛ لذا بار مراجعات بیمارستانی آن زیاد می باشد و برای راه اندازی کلینیک ویژه و درمانگاه های این دو شهرستان باید عنایت ویژه ای صورت بگیرد.
وی افزود : در حد امکان نسبت به تهیه دستگاه ها و تجهیزات بیمارستانی اقدام شود تا برای گشایش کارها و ارائه ی خدمات مناسب تر به مردم، بخشی از مشکلات موجود این دو شهرستان مرتفع شود.
در ادامه دکتر نیکبخت ضمن ارائه گزارشی از پرداخت های پرسنلی ، بیان داشت: پرداخت های پرسنلی اعم از اضافه کاری پرسنل ستادی، مهد کودک، پرداخت حق مسکن، حق ماموریت و محرومیت از مطب پزشکان متخصص، پرداخت بخش عمده ای از کارانه پزشکان ، پرستاران و دیگر نیروهای بهداشتی ، درمانی ، خدماتی و نگهبانی بیمارستان ها تا پایان سال ۹۹ که در سطح دانشگاه و حتی در مقایسه با دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور بی نظیر است ؛ یکی از اقدامات مثبتی است که تا کنون در دانشگاه علوم پزشکی استان سابقه نداشته است.
وی گفت : بخشی از این مطالبات که دیون بود پرداخت شده و ظرف چند روز آینده کارانه پرسنل بیمارستانی نیز تا پایان سال ۹۹ پرداخت خواهد شد و از نظر پرداخت های پرسنلی در وضعیت مطلوبی قرار داریم.
رئیس دانشگاه تاکید کرد از نظر تجهیزاتی و توسعه ی اورژانس های بیمارستانی و راه اندازی اتاق عمل شیک، هر چیزی که نیاز دارید با نظر موافق معاونت درمان دانشگاه لیست کرده تا نسبت به تهیه و تامین اعتبارات مربوط به آن اقدام شود.
براساس این‌گزارش دکتر نادر طرهانی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در خصوص میزان درآمدهای بیمارستانی و اعتبارات تخصیص داده شده به پروژه های عمرانی این دو شهرستان اظهار داشت: بیمارستان دورود بیش از یک و نیم میلیارد تومان درآمد داشته که ما تا کنون ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به این شهرستان کمک کرده و بالغ بر ۷ میلیارد تومان نیز به شبکه ازنا کمک شده که تنها چیزی حدود ۹۰۰ میلیون تومان درآمد زایی داشته است.
وی گفت: اسناد نشان می دهد که دانشگاه در سال ۱۴۰۰چندین برابر درآمدزایی بیمارستانی، به شبکه ها اعتبار تخصیص داده‌ است تا پروژه های عمرانی شان را تکمیل نمایند.
معاون توسعه دانشگاه ، وضعیت نیروی انسانی و اشغال تخت های بیمارستانی را خوب ارزیابی کرد و گفت : از نظر توزیع نیروی انسانی با توجه به تعداد تخت های فعال و ضریب اشغال تخت در این دو شهرستان (حتی در کل شهرستان های استان ) مشکلی وجود ندارد و بر اساس استاندارها (نفر به ازای هر تخت) حتی نیروی مازاد نیز داریم ؛ ولی به هر حال در آزمون های جدید ، اولویت با جذب پزشک ، پرستار و دیگر نیروهای بهداشتی و درمانی مورد نیاز بیمارستان ها می باشد.
دکتر آزادبخت معاون درمان دانشگاه نیز در خصوص خرید دستگاه های ام آر آی ، سی تی اسکن ، سونوگرافی و دیگر تجهیزات موردنیاز شهرستان ها ، گفت: برای خرید دستگاه ها و تجهیزات بیمارستانی باید موافقت نامه اصولی وجود داشته باشد و در ضمن نیروی متخصص و کار بلدی هم باید در بیمارستان ها وجود باشد تا از این دستگاها استفاده بهینه شود.
تهیه یونیت دندانپزشکی ، استاندارد سازی آسانسورها، تهیه تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها ، راه اندازی اتاق عمل ارتوپدی، توسعه اتاق عمل و اورژانس های بیمارستان ها، پیگیری تهیه یک دستگاه سی تی اسکن برای شهرستان دورود از طریق هیات امنا ارزی، تهیه دارو برای بیماران کرونایی، کمک یک میلیارد تومانی به توسعه اورژانس بیمارستان دورود و کمک ۷۰۰ میلیون تومانی برای توسعه اورژانس بیمارستان ازنا ، از جمله تصمیماتی بود که در این نشست مشترک اتخاذ گردید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.