سخن سردبیر

افزایش سطح خدمات تامین اجتماعی/ مطالبه جدی بیمه شدگان ازنایی

در شرایط فعلی و قرارگرفتن حوزه بهداشت و درمان در کانون توجه افکار عمومی ، جامعه بیمه شدگان تامین اجتماعی شهرستان ازنا نیز در پی تحقق مطالبات درمانی خود به تکاپو افتاده است.
کد خبر : 508
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

در شرایط فعلی و قرارگرفتن حوزه بهداشت و درمان در کانون توجه افکار عمومی ، جامعه بیمه شدگان تامین اجتماعی شهرستان ازنا نیز در پی تحقق مطالبات درمانی خود به تکاپو افتاده است.
البته این مطالبه گری از هیچ زاویه به‌ معنی نادیده گرفتن زحمات مدیران ، پزشکان و پرسنل درمانگاه تامین اجتماعی نیست، بلکه بیانگر ناکافی بودن امکانات موجود و‌عدم‌ رعایت عدالت در توزیع خدمات ارایه شده در مقایسه با سایر نقاط کشور است.
چندین سال درمانگاه تامین اجتماعی ازنا در مرکز شهر مشغول ارایه خدمات عمومی به افراد تحت‌پوشش بود که حداقل برای قشر کارگر سهولت دسترسی داشت، اما‌پس از صرف چندین سال زمان و چندمیلیارد تومان هزینه درمانگاهی با ۲۵۰۰متر فضا در ۳ طبقه مجزا احداث شد که انتظار مراجعین از آن ارتقای سطح خدمات از درمانگاه عمومی به درمانگاه تخصصی بود ، اما این‌امر تاکنون محقق نشده است.
در خصوص بیمارستان اگرچه کم بودن جمعیت بیمه شدگان شهر ازنا نسبت به حد نصاب لازم بهانه ای شد برای رفع یک تکلیف سازمانی اما شایان توجه است که تعداد بیمه شدگان ‌ما کم نیست بلکه به دلیل اشتغال اجباری نیروی انسانی ماهر و نیمه ماهر ازنایی در سایرشهرها همواره حق بیمه واریزی از جیب ما اما مزایای آن به کام دیگر شهرها‌ بوده است…!!!
از آن گذشته، چنانچه هدف توزیع عادلانه خدمات باشد وجود یک بیمارستان تامین اجتماعی در منطقه شرق لرستان برای ۳ شهر دورود،ازنا و الیگودرز ، با احتساب جمعیت بیمه شدگان آنها بسیار بالاتر از حد نصاب است که در این‌صورت هم می‌توان شهر ازنا را حد واسطی دانست که هم فاصله بین این دوشهر را نصف می نماید و هم با استان مرکزی و شهر اراک همجوار است که سهولت اعزام بیماران به مراکز تخصصی تر را در پی‌ خواهد داشت.
اما تا آن هنگام و پیدا شدن چنین اراده ای برای‌ایجاد توازن و اجرای عدالت در‌توزیع امکانات، تخصصی شدن همین درمانگاه و مجهز نمودن آن به تجهیزات پیشرفته و آمبولانس مجهز جهت اعزام بیماران اورژانسی مطالبه جامعه بیمه شدگان شهر ازنا از مسئولان کشوری و استانی خواهد بود.

✍محسن دهقان نژاد

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.